Chicco Physio Soft Silikon Emzik 12+ Ay

Chicco

Ürün Kodu : 075.1810

Pazaryeri Fiyatı
281,88 TL
Kazancınız
%20
Satış Fiyatı
225,50 TL
Tahmini Kargoya Teslim: 1-3 iş günü içerisinde
Yaş Seçiniz
- +

Chicco Physio Soft Silikon Emzik 12+ Ay

Chicco bir İtalyan markasıdır.   

Bebek emzik   
1960 yılının başlarında İtalya 'da çocuk nüfusundaki hızlı artış, Chicco markasının çıkmasına neden olmuştur.   
Dünyadaki çocukların farklı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek amacıyla, özellikle yeni doğmuş bebeklere yönelik, gıda ve tıp alanı hariç, her türlü ihtiyaç için ürünler geliştirmişlerdir.   

Bebeklerde doğduklarından beri emilme refleksi görülür. Bebeklerin yapısı ve alışkanlıkları farklı olabilir. Bazı bebeklerde anneyi emmek tatmin etmez, emilme refleksi daha fazladır. Emzik, emilme güdüsünü tatmin etmeye yardımcı olur. Bebeklerde güven duygusunun oluşumunda etkilidir. Anne sütünün yetersiz olması, mama ile beslenen bebeklerde de emzik kullanılır. Ayrıca uyku problemi yaşayan bebeklerde, uykuya kolay dalmalarına, rahat ve iyi uyumalarına yardımcı olur. Parmak, giysi, oyuncak ve battaniye emen bebeklerde emzik kullanılabilir. Parmak emen bebeklerin ellerinde tahriş ve yara olur.
Gergin olan bebeklerde gerginliğin azalmasında yardımcı olan emzik, bebeği rahatlatır ve sakinleştirir. Anne sütünü kısa sürede alan bebeklerde emzik kullanımı daha fazladır. Bazı bebeklerde ilk aydan itibaren emzik kullanımı başlar. Ancak, 2 yaşın sonunda emzik kullanımı durdurulmalıdır, bundan sonraki kullanımlar dişlerin yapısını ve gelişimini olumsuz etkiler. Emziği, tatlıya batırıp vermek, diş çürüklerine neden olur.
Seçilen emzik bebeğin ağzına uygun olmalıdır, burun deliklerini kapatmamalı, nefes almasını engellememelidir. Silikon ve kauçuktan yapılan emzik çeşitleri bulunur.
Silikon emzik, şeffaftır, temizlenmesi kolaydır. Isıya dayanıklı yapısıyla, kaynatılarak temizlenebilir. Tadı ve kokusu olmadığı için bebek kolayca kabul eder. Silikon emzikler uzun süreli dayanıklıdır ancak diş darbelerinden çabuk etkilenir.
 
Kullanım
İlk kullanımdan önce 5 dakika suda kaynatın. Soğumasını bekleyin ve sıkarak emzikteki suyu giderin.
Her kullanımdan önce temizleyin ve temiz yerde saklayın.
 

Bebe Çeyiz Sarayı'nda yer alan mobilya ürünleri 45 gün, diğer ürünler 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir.
Kategorideki Diğer Ürünler
Son Gezdiğiniz Ürünler